Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Archiwum aktualności

 • Honorowe Patronaty Burmistrza Toszka

  1.jpeg
  W roku 2019 Burmistrz Toszka objął honorowym patronatem kilkanaście wydarzeń, nie tylko na terenie naszej gminy. Publikując ich wykaz gratulujemy organizatorom dobrych i pożytecznych pomysłów. Zainteresowanym ubieganiem się o honorowy patronat Burmistrza Toszka przypominamy zasady obowiązujące w tym zakresie.
  Data publikacji:
 • UWAGA! Nowe zasady funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

  images.jpeg
  W związku z podpisaniem umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Toszek oraz utworzenie i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w załączeniu przekazujemy informacje na temat nowych zasad funkcjonowania PSZOK-u. 
  Data publikacji: 03-01-2020 14:40
 • Inwestycje drogowe

  Bez tytułu313123213.png
  Zakończyliśmy ostatnią tegoroczną inwestycję drogową - remont ul. Szkolnej w Kotliszowicach. Za blisko 390 tyś. zł wyremontowany został odcinek ok 1,5 km drogi. Stanowi on dogodne połączenie między drogą wojewódzką 907 a centrum wsi Kotliszowice.
  Data publikacji:
 • Tomasz Sobania - felietony 2019

  IKONA.jpeg
  Stanowią komentarze do wydarzeń i inspiracje do przemyśleń. Są mocnym punkt naszego samorządowego miesięcznika - od tej rubryki niektórzy zaczynają czytać gazetkę. Felietony Tomka Sobani, bo o nich mowa, z roku 2019 zebraliśmy w całość i udostępniamy zainteresowanym do spokojnej lektury.
  Data publikacji: 27-12-2019 16:30
 • Opłatek środowisk kultury

  Ikona.jpeg
  Na Zamku w Toszku odbyło się spotkanie opłatkowe ludzi kultury. Oprócz życzeń i podziękowań, które do zebranych skierowali włodarze gminy, sporo czasu poświęcono na robocze omówienie dokonań mijającego roku oraz planów na rok przyszły.
  Data publikacji: 20-12-2019 10:54
 • Jubileuszowo i świątecznie – Toszecki Jarmark Adwentowy

  1.jpeg
  Tradycji stało się zadość! W drugą sobotę grudnia na zabytkowym rynku, a także w przyległych do niego uliczkach, został zorganizowany po raz dziesiąty Toszecki Jarmark Adwentowy. Przypomnijmy, iż pomysłodawcą toszeckiego jarmarku była Sabina Olbrich-Szafraniec, a sojusznikami pierwszego jarmarku A.D. 2010 było toszeckie koło DFK.
  Data publikacji: 19-12-2019 15:21
 • Kolejne strefy aktywności

  To2 IKONA.jpeg
  Po wykonanych w ubiegłym roku instalacjach w Pniowie, Ligocie Toszeckiej i Wilkowiczkach przyszła kolej na Otwarte Strefy Aktywności (OSA) w Toszku (przy Orliku), Ciochowicach i Płużniczce. Prace zakończyły się pod koniec listopada. Łączna wartość zadań zrealizowanych w bieżącym roku to 150.000 zł, z czego 50% samorząd pozyskał ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.
  Data publikacji: 10-12-2019 15:00
 • Toszecki Jarmark Adwentowy 2019

  banner v2.jpeg
  Burmistrz Toszka wraz ze współorganizatorami Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Toszeckiej, Centrum Kultury “Zamek w Toszku” zapraszają na X Jubileuszowy TOSZECKI JARMARK ADWENTOWY,który odbędzie się w sobotę 14 grudnia na zabytkowym toszeckim rynku i przyległych do niego uliczkach Na odwiedzających czekają:  stylowe stragany obfitujące w prezenty „z sercem”, oraz bogaty program artystyczny.Gwiazdami wieczoru będzie bigbitowy zespół Chrząszcze oraz  zespół ENEJ z repertuarem Kolędy pod wspólnym niebem.Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – warsztatów zdobienia pierników oraz wiedeńskiej karuzeli.
  Data publikacji: 04-12-2019 15:16
 • Toszek w klubie kibiców śląskich miast

  www.krzeminskifoto.com_IMG_4703.jpeg
  Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez burmistrza Toszka w roku ubiegłym, nasz samorząd współpracuje z KS Górnik Zabrze. W dniu 22 listopada nasza gmina była partnerem społecznym spotkania 14-krotnego mistrza Polski z Wisłą Płock.
  Data publikacji:
 • Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Toszek w roku 2020 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.

  03 Rynek (3).jpeg
  Burmistrz Toszka zaprasza organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Toszek w roku 2020 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”
  Data publikacji:
Wersja XML