Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Informacja turystyczna
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy
BIP

Archiwum aktualności

 • Wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę, będących własnością Gminy Toszek.

  urzad.jpeg
  Burmistrz Toszka podaje do publicznej wiadomości, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Toszku, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz stronie głównej Urzędu w dniach od 23.05.2019 r. do 13.06.2019 r. został zamieszczony wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę.
  Data publikacji:
 • Zaproszenie na szkolenie

  spotkanie informacyjno-szkoleniowe projekty4.jpeg
  Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska zaprasza na szkolenie w dniu 22 maja 2019 r. o godz. 11:00 organizowane w Domu Kultury w Potępie.
  Data publikacji:
 • Gazyfikacja sołectw - zakończyliśmy zbieranie ankiet

  gazyfikacja oracza_ikona.jpeg
  Kilka miesięcy temu zaczęliśmy rozpoznawać możliwości rozbudowy sieci gazowej w niektórych sołectwach naszej gminy oraz w Toszku na Oraczu. 30 kwietnia minął umowny termin składania ankiet przez mieszkańców i zainteresowane podmioty. Całość zebranej dokumentacji została przesłania do PGNiG.
  Data publikacji:
 • Wykaz nieruchomości niezabudowanej, położonej w Paczynie, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego ograniczonego

  urzad.jpeg
  Burmistrz Toszka podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanej, położonej w Paczynie, składającej się z działek oznaczonych ewidencyjnie numerami: 239/45 oraz 301/44 o łącznej pow. 0,0123 ha, stanowiącej własność Gminy Toszek, przeznaczonej do sprzedaży. Z uwagi na brak dostępu do drogi publicznej przetarg na sprzedaż nieruchomości został ograniczony do właścicieli nieruchomości sąsiednich. Przedmiotowy wykaz podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 8 maja 2019 r. do dnia 29 maja 2019 r.
  Data publikacji:
 • Wykaz lokalu użytkowego, przeznaczonego do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz najemcy

  urzad.jpeg
  Burmistrz Toszka podaje do publicznej wiadomości wykaz lokalu użytkowego, znajdującego się w budynku położonym w Toszku przy ul. Strzeleckiej 10. Sprzedaży przedmiotowego lokalu dokonuje się w trybie bezprzetargowym na rzecz najemcy.
  Data publikacji:
 • Pierwsze posiedzenie komisji obwodowych komisji wyborczych

  Wybory.jpeg
  Informujemy, ze pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych odbędzie się w dniu 15 maja 2019 r. o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Toszku – sala sesyjna.
  Data publikacji:
 • Rejestracja dawców komórek macierzystych

  IKONA.jpeg
  W sobotę (10:00 - 12:00) w Kotulinie, a w niedzielę (9:00 - 18:00) na Rynku w Toszku można będzie zarejestrować siebie, jako potencjalnego dawcę komórek macierzystych. Brzmi tajemniczo, zapowiada się poważnie, a o co chodzi? 
  Data publikacji:
 • Ogłoszenie konkursu ofert na wybór realizatora Programu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego w roku 2019

  urzad.jpeg
  Burmistrza Toszka ogłasza otwarty konkursu ofert na wybór realizatora “Programu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego dla mężczyzn zamieszkałych na terenie Gminy Toszek w wieku 50-69 lat” w roku 2019
  Data publikacji:
 • Sprawozdanie z prac komisji antymobbingowej

  Sprawozdanie_grafika.jpeg
  Swoje prace zakończyła komisja powołana przez burmistrza Toszka dla wyjaśnienia zarzutów sformułowanych w anonimowym piśmie rozpowszechnionym pod koniec grudnia wśród radnych Rady Miejskiej oraz niektórych mieszkańców.
  Data publikacji:
 • Uwaga Rolnicy

  pszczoła.jpeg
  W związku z powtarzającymi się co roku wyginięciami pszczół występującymi z powodu niewłaściwie dokonanych oprysków pól w czasie kwitnienia roślin miododajnych informujemy, iż nieprawidłowo wykonywane zabiegi chemiczne ochrony roślin, szczególnie przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy. Środki ochrony roślin należy tak dobierać, aby zminimalizować negatywny wpływ zabiegów chemicznej ochrony roślin na organizmy niebędące celem zabiegu a w szczególności dotyczy to owadów zapylających.
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 8496888
w tym miesiącu: 192515
dzisiaj: 1688