Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Toszecki Jarmark Adwentowy 2018 – magia zbliżających się świąt!

Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem znajdujące się w zaułkach uliczek stworzyły urokliwą i niepowtarzalną atmosferę - taką, jaką można poczuć tylko raz w roku. W tym roku dużym powodzeniem cieszyły się wśród odwiedzających lokalne świąteczne pyszności m.in. jabłka  serwowane na gorąco nadziewane czekoladą i bakaliami, śląsko „moczka”, aromatyczne pierniczki. Rękodzielnicy przygotowali oryginalne wyroby - idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne. Atrakcją dla dzieci była wiedeńska karuzela i warszaty zdobienia pierników, które przeprowadziła pani Aleksandra Kucharczyk. Na scenie zaprezentowali się: najmłodsi artyści z sekcji wokalnej i teatralnej „Deja Vu” działającej przy Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, Orkiestra Blaskapelle, Artyści Scen Śląskich (Sabina Olbrich-Szafraniec, Mieczysław Błaszczyk,Leokadia Duży,Katarzyna Rzeszutek) wraz z zespołem wokalnym Con Colore pod dyrekcją Pani Kariny Kupczyk, którzy porwali zebraną publiczność w wir świątecznego nastroju. Energicznie i z rozmachem wystapiła również Gabriela Blacha wraz z zespołem, a na nutę góralską zagrali Turnioki z Podhala.

Prace nad przygotowaniem imprezy trwały już od piątku trzeba było rozłożyć scenę, ustawić świąteczne kramy, podłączyć oświetlenie, udekorować scenę. Dzięki zaangażowaniu i pomocy młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku – klasy III d (Weroniki Mikos, Julii Triski, Loreny Hołdy, Basi Sobani, Leona Szczepańskiego, Szymona Sakowskiego) i jej wychowawcy Pani Renaty Cibis, Panu Andrzejowi Grzybek, Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Toszeckiej (Pani Doroty Szychowskiej-Cholewa, Panów: Krzysztof Czech, Henryk Krupa, Tadeusz Kobiernik) wszystkie detale zostały dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Każdego roku Toszecki Jarmark Adwentowy odwiedza coraz więcej naszych mieszkańców i gości z terenu Powiatu Gliwckiego i nie tylko. To własnie od gości słyszałem w tym roku, że wyróżnia nas niepowtarzalna atmosfera jarmarku - nie festynu, nie koncertu, ale właśnie jarmarku. Podobno nie zawsze udaje się zbudować tego typu atmosferę w podobnych imprezach organizowanych w okolicy. Taki odbiór cieszy i motywuje do dalszego rozwijania Toszeckiego Jarmarku Adwentowego - powiedział burmistrz Grzegorz Kupczyk.

Współorganizatorami jarmarku byli jak co roku Urząd Miejski w Toszku, CK Zamek w Toszku oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Toszeckiej. Składamy podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli – darczyńcom, którzy przyczynili się do wsparcia tego wydarzenia:

Ponadto dziękujemy anonimowemu sponsorowi za przystrojenie sceny oraz młodzieży z klasy III d (Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku) oraz wychowawczyni pani Renacie Cibis za pomoc przy strojeniu budek dla wystawców. Podziękowania składamy Spółdzielni Socjalnej, która dbała o czystość i porządek podczas wydarzenia.

Wersja XML