Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rusza rejestracja do szczepień przeciwko koronawirusowi!

Od 15 stycznia ruszy możliwość rejestracji do szczepień. W pierwszej kolejności możliwość zarejestrowania się będą miały osoby, które ukończyły 80 lat. Ich rejestracja rozpocznie się 15 stycznia. Tydzień później, od 22 stycznia, rejestrować się będą mogły osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów zaczną się 25 stycznia.

Datę, godzinę i miejsce szczepienia każdy zarejestrowany senior otrzyma od razu podczas rejestracji. Rejestracja do szczepień przeciwko koronawirusowi, na razie tylko dla seniorów, możliwa będzie od 15 stycznia na trzy sposoby:

Podczas szczepień nie obowiązuje rejonizacja, warto jednak wiedzieć, że jako punkt szczepień na terenie naszej gminy wskazana jest przychodnia NZOZ PULS w Toszku, przy ul. Górnośląskiej 1 (B. Błaszczyńska, E. Kołodziej). Rejestracja do szczepień w Toszku jest więc możliwa pod numerem przychodni PULS tel. 32 233 43 72. W rządowym wykazie punktów szczepień figuruje także NZOZ „Remedium” przy ul. Gliwickiej 26 (tel. 32 233 86 62), jednak bardzo prawdopodobne, że w pierwszym okresie szczepienia będą wykonywane w siedzibie „Remedium” w Pyskowicach.

W przypadku potrzeby zapewnienia konkretnym seniorom przewozu z domu na szczepienie, pomoc w tej sprawie zapewni samorząd. Po zarejestrowaniu się i uzyskaniu daty i godziny szczepienia, każdy senior z terenu naszej gminy, który potrzebowałby pomocy w dotarciu na szczepienie, może zadzwonić na nr 799 157 934 i zgłosić potrzebę dowiezienia do przychodni. Telefon jest dostępny od 15 stycznia, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00.

 

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML