Strona główna - Urząd Miejski w Toszku
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Dla turysty
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy
System informacji turystycznej
BIP

 • Gminne Prezentacje Artystyczne

  GGPPAA.jpeg
  Gminne Prezentacje Artystyczne to konfrontacja dokonań zespołów muzycznych i tanecznych, solistów działających w placówkach oświatowych na terenie Gminy Toszek. Prezentacje to także czas inspiracji do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego, rozwijanie u dzieci i młodzieży wrażliwości estetycznej na sztukę.Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Toszka Grzegorza Kupczyka. Organizatorzy: Centrum Kultury "Zamek w Toszku" i Centrum Usług Wspólnych Gminy Toszek.
  Data publikacji:
 • Dorota Matheja – Człowiekiem Roku Ziemi Toszeckiej A.D 2016

  16903187_1255588361175224_7276470296389356269_o.jpeg
  Podczas uroczystej gali w Sali Peterswaldskiej toszeckiego Zamku, zorganizowanej tradycyjnie w „tłusty czwartek”, tytuł Człowieka Roku Ziemi Toszeckiej A.D. 2016 otrzymała Dorota Matheja, prezes lokalnego koła DFK.
  Data publikacji:
 • Boski rozwód na zamku w Toszku

  toszek rozwod.jpeg
  Z okazji zbliżającego się "Dnia Kobiet",serdecznie zapraszamy mieszkanki Gminy Toszek na przedstawienie teatralne "Mój boski rozwód", które odbędzie się 4 marca (sobota) o godz. 18.00 w sali Peterswaldskiej toszeckiego zamku. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w biurze Centrum Kultury "Zamek w Toszku" w godz. od 8.00 do 16.00. Serdecznie zapraszamy!!!
  Data publikacji:
 • Trwa opiniowanie wojewódzkiego projektu tzw. „uchwały antysmogowej”

  SMOGG.jpeg
  Już od września 2017 - zakaz spalania pochodnych węgla brunatnego, a w ciągu 10 lat - wymiana wszystkich kotłów starej generacji na terenie województwa śląskiego - oto ambitne założenia opisane w projekcie „uchwały antysmogowej”, którą zamierza przyjąć Sejmik Województwa Śląskiego. Opinię w jej sprawie wyraził m.in. nasz samorząd.
  Data publikacji:
 • Wycinka drzew - zmiany po 1 stycznia 2017 r.

  drzewo.jpeg
  W dniu 1 stycznia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinki drzew i krzewów, które częściowo znoszą obowiązek uzyskania zezwolenia na przeprowadzanie wycinki.
  Data publikacji:
 • Gminny konkurs plastyczny pn. “Straż Pożarna w Gminie Toszek”

  straz.jpeg
  Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w gminnym konkursie plastycznym pn. “Straż Pożarna w Gminie Toszek”. Organizatorami niniejszego konkursu jest Szkoła Podstawowa w Toszku oraz nauczyciel historii Grzegorz Kamiński. Honorowy patronatami przedsięwzięcia objęli m.in. Burmistrz Toszka, Starosta Gliwicki, Andrzej Frejno - Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Gliwicach.
  Data publikacji:
 • Za nami spotkanie konsultacyjne na temat wdrażania rządowej reformy szkolnictwa

  men-800x445.jpeg
  W formule otwartej dyskusji przebiegało spotkanie konsultacyjne poświęcone reformie oświaty w naszej Gminie. Na zaproszenie Burmistrza Grzegorza Kupczyka odpowiedzieli Radni, a także dyrektorzy szkół, przedstawiciele nauczycieli, rodziców oraz oświatowi związkowcy.
  Data publikacji:
 • "Historia z IPN" w Centrum Ekspozycji Historycznych Zamek w Toszku

  Zbigniew Gołasz - Tragedia Górnośląska.jpeg
  O Tragedii Górnośląskiej jeszcze długo nie będziemy wiedzieli wszystkiego. Badania starające się ustali liczbę ofiar nadal trwają. 21 lutego w Centrum Ekspozycji Historycznych pracownik naukowy IPN w Katowicach Zbigniew Gołasz przybliży te trudne dla wielu śląskich rodzin wydarzenia. Zapraszamy na spotkanie. Organizatorami cyklu Historia z IPN są Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i Centrum Kultury "Zamek w Toszku".
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 3488164
w tym miesiącu: 101903
dzisiaj: 3118