Strona główna - Urząd Miejski w Toszku
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Informacja turystyczna
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy
BIP

 • Dni Toszka 2018

  Beznazwy-1.png
  Serdecznie zapraszamy naszych Mieszkańców, Gości, Turystów na Dni Toszka 2018. które odbędą się w dniach 7-8 lipiec br. W programie mamy liczne atrakcje, a jedną z nich jest Beach Party z Radiem Park. Plaża w centrum miasta na toszeckim rynku, dobre jedzenie i muzyka będzie gwarancją wyśmienitej zabawy. Do zobaczenia na toszeckim rynku!
  Data publikacji:
 • Toszek i metropolia

  Toszek i metropolia_IKONA.jpeg
  Przynależność do Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii od samego początku pozostaje w kręgu zainteresowania wszystkich włodarzy gmin w naszym województwie, w tym w zainteresowaniu Burmistrza Toszka. Współtwórcami metropolii są największe miasta naszego województwa tworzące wcześniej Górnośląski Związek Metropolitalny. To one były gospodarzami procesu tworzenia metropolii i one  ustalały kryteria, wg których nowy związek powstawał.
  Data publikacji:
 • ,,Sobie (nie) przeznaczeni"

  Plakat
  Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku" oraz działający przy CK teatr Deja Vu zapraszają na premierę spektaklu pt.,,Sobie (nie) przeznaczeni" Premiera spektaklu odbędzie się 6 lipca o godz 18.00 w sali Peterswaldskiej na Zamku w Toszku. W imieniu instruktorki grupy teatralnej pani Agaty Przewieźlik oraz młodzieży teatru serdecznie Państwa zapraszamy.
  Data publikacji:
 • Śniadanie na trawie

  Plakat
  Serdecznie zapraszamy na Czekoladowe powitanie wakacji w ramach Śniadania na trawie. Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca na terenie dziedzińca zamkowego. Zachęcamy do zabrania kocyków i śniadania, a kawa, napoje i słodkości będą do nabycia u nas. Na warsztaty czekoladowe obowiązują zapisy.
  Data publikacji:
 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  images.jpeg
  W związku z otrzymaniem z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzeżenia meteorologicznego nr 4 i zbiorczego nr 7, informujemy o wystąpieniu burz z opadami deszczu miejscami od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy grad .
  Data publikacji:
 • Ogłoszenie o pierwszych przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości położonych w Toszku w rejonie ul. ks. Johannesa Chrząszcza, oznaczonych ewidencyjnie jako działki nr: 319/82 oraz 320/82

  urzad.jpeg
  Burmistrz Toszka ogłasza pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości położonych w Toszku w rejonie ul. ks. Johannesa Chrząszcza. Działki przeznaczone do sprzedaży stanowią nieruchomości niezabudowane, oznaczone zgodnie z ewidencją gruntów i budynków numerami: 319/82 o pow. 0,0609 ha oraz 320/82 o pow. 0,0600 ha. Ceny wywoławcze nieruchomości wynoszą odpowiednio: 33.727,00 zł netto oraz 33.243,00 zł netto. Osoby zainteresowane uczestnictwem w poszczególnych przetargach winny dokonać wpłaty wadium w kwotach określonych w ogłoszeniu do dnia 3 sierpnia 2018 r. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przedmiotowe nieruchomości znajdują się na obszarze oznaczonym symbolem 17 MU; o podstawowym przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z możliwością prowadzenia działalności usługowej w budynku mieszkalnym lub lokalizacji usług nieuciążliwych.
  Data publikacji:
 • Szef IPN w Katowicach był gościem „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą”

  IKONA.jpeg
  Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania w ramach „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą” był dr Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmowa dotyczyła samego instytutu, jak również spraw aktualnych, głośnych medialnie, m.in. dekomunizacji ulic, znowelizowanej ustawy o IPN, a także bieżących badań instytutu, w tym bliskiej nam sprawy obozu NKWD w Toszku.
  Data publikacji:
 • Od lipca po nowemu za wodę i ścieki

  IKONKA.jpeg
  Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach zatwierdził taryfę opłat za wodę i ścieki dla naszej gminy. Od bieżącego roku to nie Rada Gminy na wniosek Burmistrza, a Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie na wniosek spółki wodnej ustala ceny za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Nowa taryfa będzie obowiązywała przez trzy lata.
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 5870987
w tym miesiącu: 127059
dzisiaj: 132