Strona główna - Urząd Miejski w Toszku
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Informacja turystyczna
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy

 • Norbert Styrc - laureat konkursu „Rolnik farmer roku w kategorii: przedsiębiorstwo rolne”

  1.jpeg
  Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej w Katowicach w 2017 roku nominował Dyrektora SDOO Pawłowice do Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik farmer roku w kategorii: przedsiębiorstwo rolne”. Spośród 300 zgłoszeń, które wpłynęły do kapituły oceniającej Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Pawłowicach została wyróżniona i doceniona za ciężką pracę u podstaw włożoną przez Norberta Styrca.
  Data publikacji:
 • Informacja zarządcy sieci wodociągowej

  woda-z-kranu-min.jpeg
  Dbając o systematyczne podnoszenie jakości świadczonych usług, Remondis Aqua Toszek Sp. z o.o. sukcesywnie modernizuje sieć wodociągową i kanalizacyjną. W związku z pracami zaplanowanymi na 19 lutego w rejonie ul. Poddworcowej, publikujemy załączony komunikat.
  Data publikacji:
 • Wyniki otwartego konkursu ofert – wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

  urzad.jpeg
  Poniżej przedstawiamy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Toszek w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w okresie od dnia 19 lutego 2018 r. do dnia 31 grudnia 2018 r.
  Data publikacji:
 • Konsultacje społeczne nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami gminy miejsko-wiejskiej Toszek na lata 2018-2021

  urzad.jpeg
  Zapraszamy do konsultacji społecznych nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami gminy miejsko-wiejskiej Toszek na lata 2018-2021
  Data publikacji:
 • „Kryminalny” wieczór z kawą i kulturą

  IKONKA.jpeg
  Agnieszka Graca, pisarka, autorka opowiadań kryminalnych, laureatka nagród literackich była gościem poniedziałkowego spotkania w ramach „Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą”.
  Data publikacji:
 • Pozyskaj dotację na rozwój lub podjęcie działalności gospodarczej! LGD Leśna Kraina Górnego Śląska zaprasza do składania wniosków.

  !cid_1300426E1BD245FFA8F18AFC720C10CA@Andi.jpeg
  Lokalna Grupa Działania “Spichlerz Górnego Śląska” ogłasza nabór związany z pozyskaniem unijnej dotacji na cel związany z rozwojem lub podjęciem działalności gospodarczej.
  Data publikacji:
 • O co chodzi? czyli my się i tak nie damy - zaproszenie na spektakl teatralny

  Plakat Ancymony 2.jpeg
  Burmistrz Toszka i Dyrektor Centrum Kultury “Zamek w Toszku” serdecznie zapraszają wszystkie mieszkanki naszej gminy na spektakl z okazji Dnia Kobiet. Spektakl "O co chodzi? Czyli my się i tak nie damy" to świetna gra aktorska połączona z muzyką budującą napięcie nawiązująca do wielu stereotypów i odwiecznych, egzystencjalnych problemów miłości. Scenariusz przedstawienia porusza najważniejsze aspekty życia. Reżyserem przedstawienia i zarazem aktorem jest Stanisław Pąk, znany chociażby z "Ranczo Wilkowyje" i "Misia", a z nim występują: Ewa Konstanciak z znana z seriali tj. "Klan", "Plebania", czy "07 zgłoś się" oraz Henryk Gołębiewski ("Ryś", "EDI", "Wakacje z duchami" i "Stawiam na Tolka Bana"). Spektakl odbędzie się w dniu 11 marca br. o godz. 17.00 w sali Peterswaldskiej toszeckiego zamku. Bezpłatne wejściówki można nabyć w biurze Centrum Kultury “Zamek w Toszku” w godz. od 8.00 do 16.00. Liczba miejsc ograniczona .
  Data publikacji:
 • Krystian Kiełbasa Człowiekiem Roku Ziemi Toszeckiej A.D. 2017.

  krystiankiełbasa3.jpeg
  Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Toszeckiej po raz kolejny przyznany został tytuł Człowieka Roku Ziemi Toszeckiej. Otrzymał go tym razem pan Krystian Kiełbasa z Proboszczowic. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym prezentujemy część dorobku Człowieka Roku Ziemi Toszeckiej oraz gratulacje, jakie na ręce dostojnego laureata, złożył Burmistrza Grzegorz Kupczyk.
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 5120046
w tym miesiącu: 99874
dzisiaj: 4781