Strona główna - Urząd Miejski w Toszku
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Dla turysty
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy
System informacji turystycznej
BIP

 • Zmiana rozkładu jazdy autobusów na terenie Gminy Toszek w dniach 31 października oraz 1 listopada – Bezpłatne kursy!

  logo.png
  Informujemy, iż nastąpi zmiana kursów autobusów linii 203,204,205,206,207,208 w okresie 31 października oraz 1 listopada
  Data publikacji:
 • Zmiana trasy dla linii 208

  logo.png
  W związku z remontem drogi wojewódzkiej 901 i całkowitym zamknięciem dla ruchu odcinka pomiędzy Zacharzowicami a Pyskowicami wprowadza się od 21.10.2016 r. (piątek) następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w Gminie Toszek
  Data publikacji:
 • Reaguj na przemoc!

  zdjecie przemoc.jpeg
  Zjawisko przemocy w rodzinie jest dość powszechne w świadomości społecznej, każdy człowiek – młodszy czy starszy – wie czym jest przemoc, a przynajmniej po części zna jej charakterystykę.
  Data publikacji:
 • (Ni) e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie

  zdjecie.jpeg
  W dzisiejszych czasach cyberprzestępczość stała się nieodłącznym elementem funkcjonowania sieci Internetowej. Cyberprzestępczość to już nie jedynie nastolatek próbujący sprawdzić swoje umiejętności, ale doskonale zorganizowana grupa wyspecjalizowanych przestępców (nie-bezpiecznych obywateli).
  Data publikacji:
 • Zaproszenie dla dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów oraz pedagogów szkolnych na bezpłatną konferencję pn."Oblicza cyberprzestrzeni - wyzwania dla edukacji"

  11.jpeg
  Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów oraz pedagogów szkolnych na bezpłatną konferencję pn."Oblicza cyberprzestrzeni - wyzwania dla edukacji", organizowaną w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa, która zostanie zorganizowana 21.10.2016 r. (piątek)
  Data publikacji:
 • Relacja z powiatowego festiwalu chórów

  14615716_1312331228799644_3068129714436959629_o.jpeg
  Za nami kolejny Powiatowy Festiwal Chórów. Sześć zespołów wystąpiło w niedzielne popołudnie w sali Peterswaldskiej toszeckiego Zamku: chór „Skowronek” z Gierałtowic oraz chór „Cecylia” z Paniówek - obydwa zespoły pod dyrekcją Beata Stawowy, chór „Słowik” z Przyszowic pod dyrekcją Henryka Mandrysza, dwa chóry z Wielowsi: „Veni Cantare” i „Canto” - obydwa pod dyrekcją Iwony Ewertowskiej - Mener oraz nasz toszecki Chór „Tryl” pod dyrekcją Marii Garbal. W koncercie udział wzięli Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk oraz Jacek Zarzycki - członek zarządu Powiatu Gliwickiego.
  Data publikacji:
 • Komunikat Nadleśnictwa Rudziniec

  rudziniec.jpeg
  Nadleśnictwo Rudziniec informuję, iż w terminie od 17- 22.10 2016r. na terenie nadleśnictwa odbędzie się inwentaryzacja zwierzyny
  Data publikacji:
 • Psi obowiązek

  Psi obowiązek 4.jpeg
  Niektórzy z nas są szczęśliwymi posiadaczami psów. Posiadanie czworonoga jest czasem spełnieniem marzeń, a opieka nad nim może - szczególnie w odniesieniu do dzieci - wspierać procesy wychowawcze. Spacer z psem to codzienny rytuał, ale też styl spędzania czasu i forma aktywności ruchowej. Długo by wyliczać plusy wynikające z posiadania psa. A co sądzicie o tym, żeby po swoich pupilach sprzątać? Sprzątanie czy niesprzątanie po swoim psie - co jest kolejnym etapem cywilizacyjnego postępu?
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 2980535
w tym miesiącu: 74187
dzisiaj: 1413