Strona główna - Urząd Miejski w Toszku
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Dla turysty
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy
System informacji turystycznej
BIP

 • Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Toszek

  urzad.jpeg
  W związku z trwającymi pracami nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Toszek, w terminie od dnia 3 października 2016r. do dnia 24 października 2016r.  projekt zmiany studium zostaje wyłożony do publicznego wglądu.
  Data publikacji:
 • Badania wzroku na terenie Gminy Toszek

  oko-lux.jpeg
  Informacja o organizowanej akcji badania wzroku oraz pomiaru ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) przez “OKO-LUX” Sp. z o.o. w Ośrodku Zdrowia “PULS” w Toszku przy ul. Górnośląskiej 1 w dniu 4 października 2016 r. w godzinach od 8.00 do 10.00
  Data publikacji:
 • Toszecki samorząd zdrowie promuje – darmowe szczepienia dzieciom funduje

  Ruszyła realizacja programów darmowych szczepień profilaktycznych przeciw meningokokom serogrupy C i pneumokokom dla dzieci zamieszkałych na terenie naszej gminy. Z całkowicie bezpłatnych szczepień mogą skorzystać: - przeciw meningokokom – 5-latki (dzieci z rocznika 2011) - przeciw pneumokokom – 3-latki ( dzieci z rocznika 2013)
  Data publikacji:
 • Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na II półrocze 2016 r.

  urzad.jpeg
  W związku informacja firmy Remondis przekazujemy Państwu harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na II półrocze 2016 r.
  Data publikacji:
 • XII Oktoberfest na Zamku w Toszku

  october 2016.jpeg
  XII Oktoberfest na Zamku w Toszku - święto dobrej zabawy i przyjaźni. Zapraszamy do licznego udziału już od godziny 16.00. Rozpoczynamy występem muzycznym zespołu Hanys Bynd i pokazem tańca w wykonaniu mażoretek Magnolia z Kotulina. Uroczyste otwarcie  zostało zaplanowane na godzinę 17.00.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Konsul Republiki Federalnej Niemiec w  Opolu Sabine Haake, Burmistrz Hohenau Eduard Schmid, Mer Olewska Oleg Wasilowicz Omelczuk i Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk. Wstęp na XII Oktoberfest na Zamku w Toszku jest bezpłatny.
  Data publikacji:
 • Święto Lasu w Kaletach

  plakat swieto lasu.jpeg
  Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Toszek, na plenerowe wydarzenie pn. “Święto Lasu”, które organizowane jest przez Lokalną Grupę Działania “Leśna Kraina Górnego Śląska” w dniu 24 września od godz. 14.00  na terenie Ichtioparku  przy ul. Fabrycznej w Kaletach. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji artystycznych przygotowanych z myślą o najmłodszych jak i dorosłych. Szczegółowy program imprezy zawarty jest na plakacie informacyjnym. Życzymy udanej zabawy!
  Data publikacji:
 • Dożynki gminne - Paczyna 2016

  14322240_1788174341462019_8026317128804081216_n.jpeg
  Za nami tegoroczne „Dożynki Gminne”. Sołectwo Paczyna –  i ich koncepcyjny organizator – spisali się znakomicie: było pomysłowo, dostojnie, a momentami bardzo dowcipnie. Dożynki to święto dziękczynienia za plony, ale aby świętować dożynki nie trzeba koniecznie być rolnikiem! Wdzięczność za dostatek pożywienia mogą, a nawet powinni wyrażać wszyscy. Dlatego cieszymy się, że na gminne Dożynki zaproszenie przyjęło wielu mieszkańców Paczyny, innych sołectw naszej Gminy, Toszka, a także gości.
  Data publikacji:
 • Z Toszka do Hohenau: międzynarodowa edukacja w klasach dwujęzycznych

  20160903_110742.jpeg
  Dwa lata temu został otwarty pierwszy oddział dwujęzyczny w Szkole Podstawowej w Toszku. Od samego początku nauczyciele tych klas zdają sobie sprawę, że najlepszym sposobem na naukę niemieckiego jest kontakt z żywym językiem, który daje także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce oraz przełamania barier językowych. Takie właśnie cele miał wyjazd do Hohenau, skąd niedawno wrócili uczniowie toszeckiej podstawówki.
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 2892513
w tym miesiącu: 77447
dzisiaj: 2136