Strona główna - Urząd Miejski w Toszku
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Gmina Toszek
Dla turysty
Dla inwestora
Dla mieszkańca
Gminny informator adresowy
System informacji turystycznej
BIP

 • Wskaźniki ograniczenia niskiej emisji

  fit_top288x191trszkolanowa.jpeg
  W ramach Działania 5.3. „Czyste powietrze i odnawialne źródła energii” RPO WSL na lata 2007-2013 Gmina Toszek zrealizowała projekt pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację wraz z wymianą źródła ciepła i montażem kolektorów słonecznych w budynkach Szkoły Podstawowej w Paczynie i Przedszkola w Toszku”. Uzyskane wskaźniki przewyższyły wartości zakładane na etapie projektowym, cel projektu został osiągnięty!
  Data publikacji:
 • INFORMACJA DLA ROLNIKÓW DOTYCZĄCA ZAOSTRZENIA KONTROLI W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIZOOTYCZNĄ W POLCE

  a0a76a9f-4107-4c9a-b84e-820fa409ab78+28-07-2014+10-59-35.jpeg
  W związku z ciągłym zagrożeniem w zakresie występowania afrykańskiego pomoru świń na terytorium Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gliwicach przypomina:
  Data publikacji:
 • XVIII Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Wielowieś – Plon, niesiemy plon

  Dozynki 2016 PLAKAT DZ 130 mm x 152 mm DzZach-page-001.jpeg
  Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt obchodzonych we wszystkich miastach i wsiach w całej Polsce. Tą prastarą dziękczynną uroczystość kończąca żniwa w dniu 28 sierpnia rozpocznie Powiat Gliwicki i Gmina Wielowieś. Urocze sołectwo Dąbrówka wybrane zostało na gospodarza tegorocznego powiatowego święta plonów, które co roku odbywa się w innej miejscowości.
  Data publikacji:
 • Raport oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia na terenie Gminy Toszek za I półrocze 2016 r.

  woda_z_kranu.jpeg
  Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała raport dotyczący oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez mieszkańców na terenie Gminy Toszek. Po przeanalizowaniu sprawozdań z wyników badań, realizowanych według ustalonego harmonogramu przez Remondis Aqua Toszek oraz w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego, Sanepid stwierdził przydatność wody do spożycia wody na terenie Gminy Toszek za I półrocze 2016 r.
  Data publikacji:
 • Mobilny punkt informacyjny ŚKUP

  picture.jpeg
  Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Toszek na spotkanie informacyjne dot. karty ŚKUP, które odbędzie się 29 sierpnia 2016r. na Zamku w Toszku w godz. 9.00 – 17.00. Pracownicy KZK GOP w mobilnym punkcie informacyjnym udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat karty ŚKUP.
  Data publikacji:
 • Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Toszku przy ul. dr Ludwiga Guttmanna, stanowiącej działkę o numerze ewidencyjnym 362/9

  urzad.jpeg
  Burmistrz Toszka ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Toszku przy ul. dr Ludwiga Guttmanna. Nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży stanowi działkę o numerze ewidencyjnym 362/9. Powierzchnia nieruchomości wynosi 0,0732 ha. Przedmiotowa nieruchomość w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zabudowę. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 38.195,00 zł netto
  Data publikacji:
 • Głosujemy na Wieżę Toszeckiego Zamku

  fot. arch. UM w Toszku (1).jpeg
  1 sierpnia ruszył plebiscyt internautów, którzy wybierać mogą najlepsze realizacje zgłoszone do Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2016. Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.
  Data publikacji:
 • Podstawowe informacje dot. Śląskiej Karty Usług Publicznych

  picture.jpeg
  Śląska Karta Usług Publicznych to wspólny projekt dwudziestu jeden gmin aglomeracji katowickiej oraz KZK GOP. Karta ŚKUP spełnia wiele funkcji. Jest używana jako bilet komunikacji miejskiej. Śląska Karta Usług Publicznych jest kartą zbliżeniową. Aby jej użyć, wystarczy przyłożyć ją do czytnika. Do wyboru użytkownika są dwa rodzaje kart: – spersonalizowana i niespersonalizowana.
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 2800444
w tym miesiącu: 72232
dzisiaj: 519